Eesti Keel

Lasnamäelane: Zelenskõi istub punkris ja saadab välja natsipataljone


Elo Mõttus-Leppik, Otse Eloga saatejuht
29. märts 2022, 8:13
Link

proua Nina Lasnamäel elav proua Nina ütleb, et sõjale ei olnud muud võimalust, kuna inimesed ei taha natsidega koos elada. Ukraina presidendi Zelenskõi kohta jätkub proual vaid mürgiseid sõnu. «Mis tööd ta teeb? Istub oma punkris ja saadab välja natsipataljone. Ei lase inimesi välja, kui nad tahavad liikuda mööda neile tehtud humanitaarkoridore.» Nina ei mõista ka, miks Vene telekanalid ära keelati. «Kolm ja pool vanaeite vaatasid vene televisiooni, mina nende hulgas, mis ohtu me kujutame riigi julgeolekule? » küsib ta. FOTO: Kaader Videost

Eestil tuleb tõenäoliselt aasta lõpus valmis olla massiliseks rändeks Venemaalt. Kuna Eestis eksisteerib jätkuvalt venekeelne paralleelühiskond oma inforuumiga, võib ränne meie riigile suureks katsumuseks osutuda.

Saates «Otse Eloga» küsime, kas Eesti on valmis võimalikuks rändeks Venemaalt, kui majanduslik ja poliitiline olukord muutub seal väljakannatamatuks? Kas meie piir peab ning mis saab siis, kui Eestis asuv venekeelne elanikkond oma eraldiseisva inforuumiga kasvab hüppeliselt?

Lasnamäel elav proua Nina Sergejevna (76) räägib saates, et Ukraina sõjale ei olnud muud võimalust, kuna inimesed ei taha natsidega koos elada. Ukraina presidendi Zelenskõi kohta jätkub proual vaid mürgiseid sõnu. «Mis tööd ta teeb? Istub oma punkris ja saadab välja natsipataljone,» leiab proua. Kuidas tuua vene propaganda all elanud inimesteni tegelikult Ukrainas toimuv?

Stuudios on Euroopa Parlamendi saadik Yana Toom. «Inimesed, kes tulevad praegu Ukrainast, nad tulevad sellepärast, et siin saab hakkama vene keelega. Mida pommitatakse, on venekeelsed linnad. Tšernigov, Harkov, need on venelased! Neil on Ukraina pass, aga enamasti nad on venelased,» rääkis Yana Toom saates.


Kommentaarid

Ardo I.: See saade on järjrkordne tõestus, kui oluline on vaenuliku propaganda tõkestamine! Ja seda tuleb teha nii et propa tarbijatel ei jää enam mingit võimalust! Ja ärge öelge et ei saa, saab küll!

Indrek P.: Oi, Tšernogorova... Lihtsalt vastik...

Aare K.: Elo ei saanud hakkama. Kahju.
Yana jutt, et ameerikas polegi rahvust on jama. Rahvust ei ole, kuid on riigikeel!
Katsugu ta minna kusagil Texase linnakeses venekeelsesse kooli. Meil on riigikeeleks eesti keel ja siin PEAB antama haridust eesti keeles. Et seni pole venelastele seda tehtud, on nüüdsest ajalukku minev asi. Kohe tuleb koolitada rohkem lasteaia õpetajaid ja tuleb kaotada venekeelsed lasteaiad. Sealt edasi koolides esimesest klassist alustatakse eesti keelse õppega.
Igasugused yanatoomid oma vene kaitsemüüriga võivad omal vabal tahtel kolida kasvõi sinna rahvusteta ameerikasse, kui tahavad. Las proovivad seal olla venelased, kuni neile saab selgeks, et seal "rahvusteta" riigis pole ka vene rahvust. Iga venalane võib olla venelane. Vene rahvusriigis.

Taivo S.: Informeerivad lood täna, nii see lasnamäe memmega, kui ka koolis tehtud lugu. Riigimeestele ja -naistele tuleb tarkust soovida pöördelisel ajal õigete otsuste langetamiseks.

Toomas K.: Las vanamutt usub ,et kaamel on hoopis elevant jne. tema ajud pesti ära juba 60 a.tagasi ja seda on võimatu muuta. Probleem on selles ,et ka vene pubekad karjuvad Viru tänava burgeriputkade juures , krõm nash,, . Sellest on vaja lahti saada ja ,kui heaga ei saa siis koos perega sinna Krimmi tuleksi saata ,las naudivad.

Danel K.: Kes sel memmel keelab oma isamaa ruppe minna keegi teda siin kinni ei hoia
Mutin punn ootab teda

Jaanus T.: Ma olen aru saanud, et see on sõja õhutamine, miks ta veel vanlgas ei istu, kus kuradi kohas on eesti riik?

Talvit P.: Eestis tuleb keelustada rôve natsipropaganda nimega “ Ruski mir” ja kôik selle ropusega seonduv!
Mida see Lasnamäelane Eestis teeb?

Ulf A.: Palju venelased on vaja vaimuhaigla ravi peale sõda. Nende ajud on ju täiesti 180 kraadi ümber keeratud peas. Ja siis kõik on vastupidi. Tõde on vale ja kui Putin istub oma punkris (ja seda ta teeb) siis nad arvavad, et ta on Zelinski.

Raivo R.: Millal ometi eestlased ennast oma riigis kehtestavad? Ukrainlased suutsid 8 aastaga 99% venelasi oma riigi patriootideks teha, aga Eesti 30 a jooksul? 10-15%? Revanšiste vähemalt 50% russkojazõtžnõh?

Udo K.: Uljana Tšernogorova Kisseljova Toomile anti kodakondsus eriliste teenete eest tema äia, KGB Eesti välisluure juhi Pavel Toomi nõudmisel, mille sm. Edgar Savisaar ja Andrus Ansip täitsid. Mingeid erilisi teeneid ei ole olnud. Seega anti kodakondsus alusetult ja on õigustühine. Vene sovinismi pooldajate rehabiliteerimine ja reklaam avalikus meedias on päevapoliitiliselt seisukohalt inimsusevastane ja lubamatu !!

Matti K.: Moskva patriarhaadi papid intervjuusid ehk ei anna.
--Urmas A.: Muide, Moskva Patriarhaadi Õigeusu kirik Eestis (nagu ka Lätis ja Leedus) mõistis Vene agressiooni Ukrainas hukka. Isegi Valgevene Moskva Patriarhaadi Õigeusu kirik mõistis Vene agressiooni hukka. Nii kaugele on nad «langenud», et Moskvas kurdetakse kiriku «lagunemise» üle.

Toomas R.: Valmis tuleb olla pigem massiliseks väljarändeks Venemaale põhimõttel toeta riiki milles elad või ela riigis mida toetad.

©repth